Veel van de molens in Nederland zijn verdwenen. Ze zijn vervangen door elektrisch aangedreven pompen en gemalen. De overgebleven molens worden in goede staat gehouden. Vaak zijn ze zelfs nog inzetbaar. Dit geldt ook voor de molen aan SZ. Dit is de Vijfhuizermolen die dateert van 1874. Met zijn stalen vijzel kan hij nog altijd de Vijhuizerpolder en de Poelpolder in Haarlem bemalen. Natuurlijk zorgt een modern gemaal tegenwoordig voor de hoofdbemaling. De Vijfhuizermolen wordt beheerd door de Stichting Molens Zuid-Kennemerland. Eigenaar is de gemeente Haarlem.
Deze prachtige Rijnlandse vaarroute Ringvaart-Haarlemmermeer neemt je mee langs een aantal kenmerkende plekken die iets vertellen over het werk van het waterschap.
Deze prachtige Rijnlandse vaarroute Leidsevaart-Ringvaart neemt je mee langs een aantal kenmerkende plekken die iets vertellen over het werk van het waterschap.
Met deze prachtige Rijnlandse vaarroute vaar je o.a. over de Oude Rijn en Nieuwkoopse Plassen en langs kenmerkende plekken en gebouwen die iets vertellen over het werk van het hoogheemraadschap Rijnland.
Deze prachtige Rijnlandse vaarroute neemt je mee over de wateren van de Leidse regio en je vaart langs kenmerkende plekken en gebouwen die iets vertellen over het werk van het hoogheemraadschap Rijnland.
Deze prachtige Rijnlandse vaarroute neemt je mee over de Gouwe Oude Rijn en je vaart langs kenmerkende plekken en gebouwen die iets vertellen over het werk van het hoogheemraadschap Rijnland.
Sloepenroute langs 2 dobberhuisjes